Príbytky sme mali osvetlené lustrami a lampami, do ktorých bolo treba meniť žiarovky. Halogénové typy boli používané dlhé roky, svietili v interiéroch, ale aj v exteriéri, no boli náročné na spotrebu elektrickej energie, tým pádom aj na financie. Dnes je situácia iná, hlavný dôraz kladieme na šetrenie energiou, a tým aj peňazí, no zároveň je nutné dbať aj na to, aby sme boli priateľský k životnému prostrediu. LED technológia vniesla do tohto segmentu nový vietor a ukázala nám cestu, ktorou dokážeme byť ekologickí, šetriť energie aj financie. Výroba týchto svietidiel je zameraná na rozličné typy osvetľovacích telies, najčastejšie však ide o žiarovky, ktoré sú náhradou za halogénové typy.

Svetlo môže byť umiestnené kdekoľvek

V súčasnosti sa na trhu nachádzajú v ponuke typy GU10- bodovky, E27 aj stmievateľné, E14, MR16, G9, RGB-W, DUAL-WHITE+RGB. Pätice týchto typov sú kompatibilné s halogénovými, takže pri ich výmene nehrozí nutnosť kupovania celého lustra, ale iba žiaroviek. LED-ky majú dlhú životnosť, mnoho hodín svietenia, prevádzkové náklady sú nízke, ale vyššia je ich nákupná cena. Tá sa však vráti veľmi rýchlo. Základná farba žiaroviek je biela a jej odtiene, studená, neutrálna a teplá. Sú bežne dostupné a umiestňovať ich do priestorov treba led ziarovky podľa účelu priestoru. Ak chcete mať možnosť voliť si všetky farby, zaobstarajte si LED žiarovky typu DUAL-WHITE, tie nastavíte diaľkovým ovládačom, zmeníte intenzitu svetla, odtieň aj nastavíte stmievanie.

Technológia LED umožnila výrobu pásikov

Farebné svetlo je žiadané a jeho umiestnenie je možné práve vďaka EGB a RGB-W žiarovkám. Zabezpečia vám široké spektrum farieb, čo dovoľuje vytvoriť požadovanú atmosféru v priestore. Mnohí ľudia však milujú retro produkty, aj na to mysleli výrobcovia a prinášajú zákazníkom sériu žiaroviek RETRO FILAMENT v tvare klasickej banky. Svieti rovnako dobre ako všetky ostatné, líšia sa iba tvarom. Ostatné pätice žiaroviek sú vyrábané s ohľadom na použitie do už existujúcich a starších svietidiel.