Už ste sa určite mnohí stretli s názvom počítačové hry. Existuje strašne veľké množstvo týchto hier a prvé hry boli vymyslené po roku 1965. Prvá hra na túto platformu vyšla v roku 1962 , volala sa Spacewar. Vyšla na počítač PDP-1 , ktorý vtedy predstavoval akúsi veľkú skriňu veľkosti auta. Počítač má vždy naištalovaný nejaký operačný systém a uživateľské rozhranie. Najnovšie počítače maju systém Windows. Medzi staré pc patria napriklad počítače so systémom MS-DOS , napríklad počítač IBM. Neskôr boli počítače so systémom Windows 95 , Windows 98 , Windows 2000 , Widnows XP a novšie ktoré už poznáme.

Počítač IBM

Od tej doby sa dosť herný priemysel posunul , hry fungujú na iných enginoch , maju lepšiu grafiku a dalšie iné prvky. Vytvorenie takej hry može trvať mesiace ale aj niekoľko rokov.  Hry sa tvoria pomocou programovacích “jazykov” ako je napr. (java , c+ , c++ , python) a dalšie. Týchto jazykov je naozaj dosť a pracovať s nimi dokáže naozaj len skusený programátor. V dnešnej dobe existuje veľa programov a návodov pomocou ktorých sa môže naučiť programovat aj úplný začiatočník. Na vývoji hry sa však podieľa viacej ľudí. Jedna skupina su grafický vývojári , tí sa starajú o prostredie hry , objekty na hernej mape a modely budov a objektov. Ďalší su zvukári , starajú sa o zvuk v hre ako aj dabing a znelky v menu či v hre. Sú  tam aj pisári ktorí píšu dialógy pre rôzne rozhovory , ukážky alebo vzhľad menu a pod.
Preto je vznik hry veľakrát dlhý a náročný proces pre väčšiu skupinu skúsených ľudí. Veľa hier sa nikdy ani nedokončilo a nedočkalo vydania , naopak niektorých sa predalo milióny kusov po celom svete. 

Playstation

Hranie hier na konzolách
Každý si určite pamätá keď mal doma svoj starý Playstation 1 alebo 2 , pripomína to človeku akúsi nostalgiu. Dnes už sa tieto konzoly ani nedajú porovnať výkonom a grafikou oproti tým čo boli kedysi. Prvá konzola vyšla v roku 1973 a niesla názov Magnavox Odyssey. Vyšlo na ňu 28 hier vrátane ping pongu. Niektoré hry mohli hrať aj dvaja hráči. Časom vyšla na trh konzola Nintendo , Playstation , Xbox alebo Gameboy. Dnes už by človek málokde našiel nejakú starú konzolu , sú to už veteráni ako aj staré počítače a uchovali sa len pár ľudom alebo v muzeách. Vytvorenie hier na konzoly ma podobný postup ako aj pre tie na počítač. V dnešnej dobe sú priemerne cenovo drahšie hry na konzoly ako na pc. Hra na konzole je väčšinou príjemnejšia ako na pc, keďže sa hrá na televízore , na joysticku a človek može hrať s pohodlia sedačky. Konzoly majú taktiež svoj vlastny operačný systém a uživateľské prostredie. Vývoj a kvalita hier sa od minulosti dosť posunuli vpred , no človek si rád zahrá aj nejakú starú klasiku a zaspomína.