Matrace z pamäťovej peny sú vyrobené tak, aby poskytovali najlepšiu oporu a pohodlie počas spánku. Pamäťová pena je viskoelastická látka, ktorá sa používa na výrobu týchto matracov. Pamäťová pena sa prispôsobuje teplote a tvaru tela. Pri zahriatí zmäkne a prispôsobí sa krivkám tela, čím poskytuje podporu prispôsobenú každému spáčovi. Pri znížení teploty sa pena nakoniec vráti do pôvodného tvaru.

Matrace z pamäťovej peny poskytujú tieto výhody:

  • Podpora chrbtice: slúžia na udržiavanie správneho držania chrbtice a zmierňujú tlak na rôzne časti tela.
  • Matrace z pamäťovej peny môžu obmedziť prenos pohybu z jedného partnera na druhého, čo znamená, že pohyby jednej osoby v posteli majú menší vplyv na druhú.
  • Pohodlie: Vďaka schopnosti prispôsobiť sa tvaru a postave spiaceho možno tieto matrace označiť za pohodlné.

posteľ

Prevencia tlakových bodov: Pomáhajú znižovať tlak na určité časti tela, čo môže byť prospešné pre osoby trpiace ochoreniami, ako sú bolesti chrbta alebo artritída. Je však dôležité mať na pamäti, že matrace z pamäťovej peny môžu mať určité nevýhody, napríklad pravdepodobné zadržiavanie tepla a zápachu. V dôsledku toho je nevyhnutné vybrať matrac, ktorý vyhovuje vášmu vkusu a požiadavkám na spánok. Pred kúpou je tiež dobré prečítať si recenzie a ak je to možné, vyskúšať matrac.

spánok

Pamäťová pena sa vyrába v rôznych hustotách a hrúbkach, ktoré ovplyvňujú jej vlastnosti a pohodlie. Záleží to od typu matracu, ktorý sa môže líšiť:

1. Tradičná pamäťová pena: Táto pena poskytuje dobrú oporu a prispôsobuje sa krivkám tela.
2. Pamäťová pena s gélovou výplňou má rovnaké vlastnosti ako štandardná pamäťová pena, ale obsahuje gél, ktorý pomáha regulovať teplotu a zabraňuje akumulácii tepla.
3. Zahrievaná pamäťová pena: Navrhnutá tak, aby sa rýchlejšie prispôsobila telesnej teplote a rýchlejšie sa prispôsobila.
4. Pamäťová pena s otvorenými bunkami: Zlepšuje cirkuláciu vzduchu, čo môže byť prospešné pre osoby, ktoré trpia zadržiavaním tepla.