Matrac v posteli nemáme len preto, aby sme mali na čom spať, ale matrac v posteli plní z určitého hľadiska zdravotné funkcie. Na jednej strane je dôležité mať pohodlie, ktoré počas niekoľkých hodín spánku potrebujeme, ale takisto je dôležité mať kvalitu, ktorá zabezpečí, že váš pohybový aparát nebude pri nočnom spánku trpieť. Dospelý človek spí v priemere 6 až 8 hodín. Malo by byť zabezpečené, aby každý spal počas noci, keď je to nášmu telu najprirodzenejšie. V dnešnej dobe je to však veľmi ťažko dosiahnuteľné a množstvo ľudí pracuje na smeny. To nič nemení na tom, že aj spánok počas dňa by mal byť na kvalitnom matraci. Ak ste vyberali matrac do postele určite ste mali možnosť vyberať z veľkého množstva matracov. Vo všeobecnosti sú dva typy matracov na trhu. Penové matrace a pružinové matrace.

matrac

Penové matrace

A penové matrace sú najčastejšie kupované a to najmä z hľadiska pohodlia, ktoré nám zabezpečujú. Aj pena do matracov má rôzne vlastnosti a môže byť rôzneho typu. Najčastejšie používané peny na výrobu matracov do postele sú studená pena a memory pena. Práve o memory pene ste už určite počuli. Posledné roky veľmi obľúbený typ peny, ktorá sa nazýva aj pamäťová. Vďaka pamäťovej peny budete pohodlne spať na matraci a vaše krivky dokonale zapadnú do matraca. Z hľadiska tvrdosti sú penové matrace mäkké. Ak potrebujete tvrdý matrac, pre vás sú vhodnejšie matrace pružinové.

spánok

Výber matraca nenechávajte na neodborných ľudí. Vyberte si predajcu, ktorý vám pomôže odborne s výberom matraca. Veľké obchodné reťazce, ktoré majú predaj matracov iba časť zo svojho portfólia, určite nie sú vhodnou alternatívou na výber kvalitného matraca. Stavte na istotu a navštívte internetovú stránku segum.sk alebo jednu z kamenných predajní. Segum nájdete okrem eshopu segum.sk aj v Bratislave, Senici, Banskej Bystrici a Žiline. Vyberte si svoj kvalitný prémiový matrac vďaka segum.sk.