Niekedy je neľahké vyznať sa v rôznych pojmoch. Často však odpoveď poznáme a rovnako je to aj v tomto prípade. Poznať by ju však mali všetci podnikatelia

Vráťme sa na začiatok

V prvom rade si povieme čo predstavuje skratka s.r.o. – jedná sa o spoločnosť s ručením obmedzeným. Je to právnická osoba účtujúca v podvojnom účtovníctve. Účtovná jednotka môže byť ale aj nemusí platcom DPH. Kým živnostník ako fyzická osoba ručí celým svojím majetkom, s.r.o. ako právnická osoba ručí majetkom firmy, nie majiteľa ani konateľa či spoločníkov. Za svoje prípadné záväzky teda ručí firma. Spolu so živnosťou je to najčastejšie využívaná forma podnikania na Slovensku.

Ready made s.r.o. nie je neznámy pojem

Ako sa k s.r.o. dostať?

Samozrejme založením obchodnej spoločnosti. Predchádza tomu zdĺhavejší proces, finančne náročnejší než klasické ohlásenie živnosti. Po tom, čo si zvolíte názov, sídlo a predmet podnikania smerujú Vaše kroky na úrady. Po vypracovaní príslušných dokumentov a schválení funkcií ako napr. konateľ spoločnosti, správca vkladu, prichádzate rovnako ako živnostník na Živnostenský úrad. Je potrebné živnostenské oprávnenie pre firmu. Ak ste sa dostali až sem, čaká na Vás prihlásenie a zápis firmy, po obdržaní všetkých povolení a schválení do Obchodného registra. Tento proces trvá niekoľko dní. Ďalšou možnosťou ako sa dostať k Vašej vysnívanej firme je využitie ready made s.r.o.

Pojem ready made s.r.o.

Je v podstate firma, ktorá už existuje. Väčšinou bola vytvorená za účelom jej predaja. Má overenú históriu a je dostupná takmer okamžite.

ready made s.r.o. Vám ušetrí čas

Výhody ready mäte s.r.o. :

– táto spoločnosť už má zápis v Obchodnom registri a disponuje IČOm

– rovnako má zastrešenú registráciu na daň, teda má pridelené DIČ príslušným daňovým úradom

– nemusíte riešiť otázku sídla firmy, aj táto požiadavka je splnená

– za s.r.o. môžete konať takmer okamžite, po podpise zmluvy o prevode

– dokumenty a náležitosti sú ošetrené advokátom

Ako vidíte, rozdiely sú diametrálne odlišné. Ak máte radi pohodlnosť a jednoduchosť v spojení s profesionalitou je ready made s.r.o. pre Vás to pravé. Ak ste vyznávačom starej školy a všetko si chcete vybaviť osobne, pripravte si pevné nervy a istú dávku odhodlania. Tento proces Vám zaberie zrejme viac času. Podnikanie na Slovensku je v rozmachu a každým dňom sa rozrastá. S dopytom rastie ponuka a trh s tovarom a službami je bohatý a ponúka miesto pre každý dobrý nápad. Odhodlanie a vytrvalosť spolu s tvrdou prácou sú základnými piliermi pre úspech v biznise. Ako sa k tomu podnikateľ postaví je už len na ňom.