Krtko, toho pozná každý, avšak krtkovanie už možno ani nie. Čo sa pod týmto pojmom skrýva a čo môžete očakávať? Podobne ako živý krtko aj krtkovanie sa dostáva do hĺbky, ale do hĺbky potrubí, odpadových rúr či kanalizácie. Je to názov pre služby, ktoré súvisia s prečisťovaním upchatých kanálov, potrubí a všetkým, čo s tým súvisí. Krtkovať však neviem úplne každý. Je potrebné mať na to potrebnú a špecializovanú techniku a skúsenosti. Zariadenie, s ktorými sa krtkovanie a čistenie vykonáva sa dostanú aj do úzkych štrbín a zákutí, kam sa bežne nedostanete. Silný prúd vody následne urobí všetko potrebné a nánosy vysokým tlakom uvoľní a prečistí.

kanalizácie

Presnú techniku už poznajú samotní odborníci, no laicky by sa to takto dalo popísať. Druhý typ zariadenie sa vie zase dostať až do hĺbky potrubia povedzme aj 100 metrov a tam nánosy a usadeniny prečistiť. Krtkovacia firma sa zaoberá prečisťovaním, no aj monitoringom kanalizácii a volajú ju často k rôznym haváriám. Pre služby – krtkovanie v bratislave – sa preto pokojne môžete obrátiť na firmi AB krtkovanie, ktorá za vami príde aj v rámci Bratislavy.

kanál

Okrem krtkovania sa zväčša odborníci vyznajú aj v inštalačných prácach a vedia vám pomôcť aj v tejto oblasti. Určite je skvelé prečisťovať odpady pravidelne, či už sa jedná o domácnostia lebo firmy, ba dokonca i obce. Zanesené odtoky, odkvapy, kanaly totiž potom nedokážu včas odviesť vodu, ktorá sa zhromaždí zrazu vo veľkých množstvách zo zrážok. Voda tak neodteká a zaplavuje okolie. Nielen rieky sa vylievajú pri veľkých zrážkach, ale aj kanalizácia, ktorá je upchatá neodteká a hromadí odpadovú vodu na cestách alebo parkoviskách – zvyčajne. Pravidelné čistenie je teda určite riešením, ako podobným problémom predchádzať. Veď nikto nechce, aby sa nevedel dostať k autu alebo prejsť určitý úsek cesty, keď veľmi silno alebo dlho prší.