Mykóza je nepríjemný plesňový problém, ktorý môže ničiť naše nechty, sliznice a pokožku, je častá napríklad u ľudí trpiacich cukrovkou, alebo tých, ktorí bojujú s oslabenou imunitou. Spôsobujú ho kvasinky a dá sa s ním bojovať podľa stupňa závažnosti v domácom prostredí alebo u lekára. Možno o tom neviete, ale aj taká obyčajná potravina ako sóda bikarbóna na mykózu Sirka môže byť účinná v tomto boji, ak ju napríklad pridáte do priania oblečenia. Univerzálny čistiaci účinok sódy možno aplikovať nielen v práčke, ale aj pri každodennom čistení napríklad sanity – kúpeľne, hygienického zariadenia, vane, sprchy či kuchynského drezu.

nohy - mykoza

Výborne si poradí s mastnotou – vyčistí sporák, kuchynské plochy, zanesené, alebo dokonca pripálené riady. Ak máte domáceho maznáčika, určite viete, že okrem množstva radosti a lásky vám žiaľ môže trochu znečistiť vaše domáce prostredie, ale s tým sa dá ľahko poradiť. Špecifický zvierací pach opäť vymizne vďaka sóde bikarbóne -nielen z kobercov či tkanív, ale aj pelechov. Pri deťoch sú aj hračky často zanesené a ich údržba je problematická, no aplikovať sódu je to najmenej a sú ako nové. Ak používate bežne dózy na skladovanie potravín, zvyčajne máte problém s tým, že sa možno zbavíte nečistoty, ale charakteristický zápach sa odstraňuje ťažko a sóda je opäť praktický pomocník.

soda cistenie

Viete ju využiť dokonca aj pri skrášľovaní – pôsobí aj na mastnú pokožku hlavy, neutralizuje a nadobro vás zbaví lupín. Všestranné použitie, ekologické balenie a prírodné zloženie – čo viac si priať? Ešte výhodná cena (za množstvo) – najviac 2e za kilogram látky, ktorú v domácnosti využijete takmer vo všetkom sa určite oplatí. Objednať cez e-shop je už maličkosť, s ktorou vám dokážeme poradiť, a potom si už môžete užívať čistú, voňavú domácnosť, zdravé vlasy a telo.