Mužský reprodukčný systém je dôležitý a prostatu, žľazu veľkosti vlašského orecha, nájdeme pod močovým mechúrom. Sexuálne funkcie, močenie a celková pohoda sú ovplyvňované jej zdravím. Stáva sa fascinujúcim nástrojom masáž prostaty, ktorý môže priniesť úľavu a zlepšiť kvalitu života.

prostata masaž

Aké sú benefity?
Zmiernenie príznakov prostatitídy. Príznaky zapálenia prostaty sú bolestivé močenie, bolesť v panve a znížený sexuálny apetít. Prostaty masáž môže uvoľniť svalové napätie, zlepšiť prietok krvi a zmierňovať zápal, čím prináša úľavu od nepríjemných symptómov. Prevenciu rakoviny prostaty: Masírovanie prostaty pravidelne stimuluje a podporuje jej zdravú funkciu. Môže to znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty, ktorá je najčastejším nádorovým ochorením u mužov. Zlepšenie erektilnej dysfunkcie. Prostaty masáž môže zvýšiť erekciu a posilniť sexuálne vzrušenie. Stimulácia prostaty spôsobuje uvoľnenie oxidu dusnatého, čo zodpovedá za rozšírenie ciev a prívod krvi do penisu. Zintenzívnenie orgazmu. Prostata masáž môže prebudiť zmysly a zvýšiť citlivosť penisu. To môže viesť k intenzívnejším orgazmom a celkovo ku uspokojivejšiemu sexuálnemu životu.

partneri v posteli

Zvýšenie sebavedomia. Mužské sebavedomie a celkovú pohodu posilňujú zdravá prostata a príjemný sexuálny život. Rôzne techniky masáže prostaty sa líšia v intenzite, tlaku a trvaní. Vaša najvhodnejšia masážová metóda závisí od vašich individuálnych potrieb a preferencií. Masáž prostaty je možné vykonávať. Samostatne. Pomocou lubrikačného krému a vložením prsta do konečníka môžete jemne masírovať prostatu. S partnerom. Prostredníctvom perinea (medzi konečníkom a mieškom) môže partner masírovať prostatu prstom alebo lubrikovaným predmetom. U lekára. Lekár môže robiť rektálnu masáž prostaty ako časť vyšetrenia alebo liečby. Pred masážou prostaty vždy konzultujte so svojím lekárom, aby ste vylúčili akékoľvek kontraindikácie. Masáž by mala byť jemná a bezbolestná. V prípade pociťovania bolesti by ste mali okamžite prestať a vyhľadať lekára. Pečujte hygienu a používajte kvalitní lubrikant. Masírovanie prostaty by malo byť príjemným a relaxačným zážitkom. Ak sa necítite pohodlne, zastavte a vyskúšajte inú techniku alebo partnera.